Centrální vysavače

Centrální vysavače Elektrolux

Centrální vysavače jsou nedílnou součástí moderního bydlení. Ať budete stavět nový dům, renovovat starší dům či byt, nebo jen prostě budete chtít zvýšit komfort svého bydlení. Centrální vysavače pracují na jednoduchém principu. Mimo obytnou část domu (například ve sklepě, technické místnosti nebo garáži), je na zdi upevněna výkonná centrální jednotka. Při vysávání jsou veškeré nečistoty odváděny potrubím do této centrální jednotky, kde jsou ukládány do prachového zásobníku. Proudící vzduch pak po přefiltrování odchází výfukovým potrubím mimo dům. Při vysávání nedochází ke zvíření prachu, čímž výrazně zvýšíte kvalitu vzduchu v obytných prostorách. Nedochází k ohrožení zdraví bakteriemi, roztoči a prachem, což ocení nejen alergici. Na rozdíl od běžných vysavačů jsou centrální vysavače mnohem účinnější, mají nižší spotřebu, několikanásobně větší zásobník na nečistoty a podstatně delší životnost. Můžete si vybrat z různých modelů sacích agregátů, všechny disponují vysokým sacím výkonem a účinnými motory. Taktéž si můžete vybrat z nabídky sad příslušenství, mnoha jednotlivých komponentů a variabilních nástavců pro konkrétní povrch. Například hadicové zásuvky jsou v mnoha barevných kombinacích, takže je lze sladit s interiérem nebo již instalovanými elektrickými zásuvkami. Délka hadice je navržena v závislosti na rozmístění vysavačových zásuvek, s dosahem i do všech rohů a koutů. Pro menší plochy lze použít i samonavíjecí hadice VROOM. Životnost centrálního vysavače je možné na rozdíl od klasického vysavače počítat na desítky let. Konstrukce a oddělený způsob chlazení je k tomu předurčuje. Údržba je také podstatně snazší, stačí pouze několikrát do roka (podle intenzity vysávání) vyprázdnit nádobu s  nečistotami a jedenkrát vyčistit nebo vyměnit filtr (záleží na typu zvolené filtrace).

Největší výhody centrálního vysávání

 • Jednoduché ovládání, stačí pouhé zasunutí lehké hadice do vysavačové zásuvky, stisknutí vypínače na rukojeti pro aktivaci vysávací centrální jednotky a můžete vysávat. Když skončíte, hadici prostě vytáhnete a zásuvku zavřete.
 • Při vysávání centrálním vysavačem nedochází k víření prachu, a tím je účinnost úklidu podstatně vyšší a lze říci, že má i antialergické účinky.
 • Rychlý a snadný úklid pomůže zabezpečit i podlahová nametací štěrbina, vhodná do soklů kuchyní.
 • Žádné namáhavé tahání těžkého vysavače s natahováním a svinováním napájecího kabelu.
 • Vysávací centrální jednotka není umístěna v obytné části domu, čímž je vysávání příjemnější a  v interiéru není hluk motoru jako u klasických vysavačů.
 • Vysoká odolnost a životnost platí i pro vysavačové hadice, které jsou velmi lehké, pružné a maximálně odolné proti deformaci (například nechtěným prošlápnutím)
 • Zcela bezúdržbový, samočisticí filtr GORE-TEX® s finálním oklepem v kombinaci s cyklónovým efektem a prodlouženou životností (8 let)
 • Minimální nároky na údržbu, bezúdržbové motory
 • Informační displej LCD
 • Soft start - pozvolný náběh motoru
 • Hadicový vstup na agregátu
 • Téměř žádné provozní náklady, minimální spotřeba elektrické energie při maximální vzduchotechnických hodnotách

AGREGÁTY

pŘÍSLUŠENSTVÍ
  
ZÁSUVKY